Tej Kohli zainwestuje 50 milionów € w europejską scenę esportową!

Maxresdefault

Jeden z czołowych anglojęzycznych portali - Esports Insider informuje, że brytyjski miliarder i potentat technologiczny, zajmujący się robotyką Tej Kohli planuje stworzyć specjalny program, którego celem będzie wspieranie esportowych inicjatyw w Europie.

Cała inicjatywa ma być swojego rodzaju spółką inwestycyjną o nazwie Rewired.GG i będzie elementem firmy-matki (Rewired) zajmującej się inwestowaniem w małe firmy zajmujące się sztuczną inteligencją i programami rozwojów robotyki.

Według wcześniej wspomnianego serwisu, cały plan ma wyglądać następująco: Rewired.GG ma stworzyć profesjonalną drużynę esportową, w której znaleźć mają się najlepsi zawodnicy - brzmi ambitnie i strasznie znajomo, prawda? Idźmy jednak dalej - spółka będzie także dążyła do budowy programu partnersko-rozwojowego dla profesjonalnych graczy, co więcej ma także dojść do stworzenia specjalnego systemu, który wspierać będzie poszczególne esportowe produkcję.

Ostatnim, na czym skupić ma się Rewired.GG będą oczywiście reklamy, czyli analiza i rozwój ramienia marketingowego. Miliarder nie ukrywa, że będzie to jednym z głównych elementów działań jego nowego projektu, bo jak sam się przekonał esport przyciąga przed ekrany miliony, co generuje olbrzymie zyski, a to z kolei przekładać się może na świetne warunki reklamowe.

W ramach ciekawostki: W artykule na Esport Insider możemy wyczytać także, że Tej Kohli nie zdecydował się na inwestycje w esport z własnego „przeczucia biznesmena". Okazuje się, że jest to zasługa jego syna, który jest wielkim miłośnikiem esportu i pokazał ojcu na przykładzie League of Legends jak wygląda esport i jak towarzyszą temu emocję i pasja.

fot. Marbella Plus TV

0 komentarzy