Tudson i spółka bez szans. Drużyna Izaka po raz drugi mistrzem ASUS ROG Challenge!

Bez naddsszwy

Ponad 80 tysięcy osób śledziło POV-a Piotra „izaka” Skowyrskiego w czasie wielkiego finału ASUS ROG JTR Challenge 2019. Zdecydowanie większość z oglądających nie mogła narzekać, bo Izak i spółka stanęli na wysokości zadania (zgodnie z oczekiwaniami) i bez większych przeszkód zwyciężyli z Team HengryG 2:0 w finale.

Rywal polaków podobnie jak zespół Izaka nie miał łatwego zadania. Tudson i spółka rozpoczęli rywalizację na turnieju od zwycięstwa z Team SPUNj, gdzie wygrali 16:8. Następnie brytyjsko-polska formacja poniosła klęskę w walce z Team ceh9, przegrywając 19:22. Po spadku do drabinki przegranych na szczęście wszystko się ustabilizowało i zespół ten wygrał z Team nooky 2:1.

To zapewniło ekipie polaka awans do rundy play-off, gdzie zaczęli od walki z Team HOUNGOUNGAGNE, którą wygrali 2:1. To z kolei zaprowadziło zespół ten do wielkiego finału. W decydującym starciu od początku faworytem była właśnie polska formacja, co potwierdzali liderzy innych grup m.in. Ceh9.

Inferno - Team IzakOOO 16:10 (10:5, 6:5) Team HenryG

Wielki finał odbywał się w systemie Bo3 na mapach Inferno oraz Nuke. Na pierwszej mapie Polacy zaczęli od strony broniącej i od razu zdeklasowali rywala, wygrywając pierwsze rundy. Następnie rywal odpowiedział, jednak do końca pierwszej połowy to biało-czerwoni wygrywali więcej rund, kończąc ostatecznie pierwszą połowę wynikiem 10:5. Po zmianie stron sytuacja się zaogniła i obie ekipy szły łeb w łeb, na szczęście przewaga po stronie broniące pozwoliła zespołowi Izaka ostatecznie zwyciężyć 16:10 (6:5).

Nuke - Team IzakOOO 16:11 (9:6, 7:4) Team HenryG

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na drugą mapę - Nuke. Tutaj Tudson i jego koledzy byli znacznie bardziej skuteczni, jednak wciąż inicjatywa była po stronie Teamu IzakOOO, które grając po stronie broniącej zakończyło pierwszą część spotkania wynikiem 9:6. Po zmianie stron rywal nie odpuszczał i wciąż próbował odmienić losy tego spotkania, niestety to się nie udało, bo drużyna Izaka była świetnie przygotowana i ostatecznie wywalczyła szesnastą rundę na swoje konto (16:11).

Warto dodać, że zwycięstwo to sprawia, że od teraz na koncie Izaka znajdują się dwa mistrzostwa ASUS ROG Challenge oraz jedno wicemistrzostwo.

fot. ASUS ROG

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2019 The Chongqing Major
  03:00
  Evil Geniuses
  vs
  fnatic
  Dota
  ANGGAME China vs SEA 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD
  Leagueoflegends
  2019 LoL Pro League Spring
  Trwa
  Topsports
  vs
  Victory Five
  Leagueoflegends
  2019 LoL Masters Series Spring
  Trwa
  Dragon Gate
  vs
  Alpha
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders PAC Season 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki