Tudson i spółka bez szans. Drużyna Izaka po raz drugi mistrzem ASUS ROG Challenge!

admin 7 stycznia 2019

Ponad 80 tysięcy osób śledziło POV-a Piotra „izaka” Skowyrskiego w czasie wielkiego finału ASUS ROG JTR Challenge 2019. Zdecydowanie większość z oglądających nie mogła narzekać, bo Izak i spółka stanęli na wysokości zadania (zgodnie z oczekiwaniami) i bez większych przeszkód zwyciężyli z Team HengryG 2:0 w finale.

Rywal polaków podobnie jak zespół Izaka nie miał łatwego zadania. Tudson i spółka rozpoczęli rywalizację na turnieju od zwycięstwa z Team SPUNj, gdzie wygrali 16:8. Następnie brytyjsko-polska formacja poniosła klęskę w walce z Team ceh9, przegrywając 19:22. Po spadku do drabinki przegranych na szczęście wszystko się ustabilizowało i zespół ten wygrał z Team nooky 2:1.

To zapewniło ekipie polaka awans do rundy play-off, gdzie zaczęli od walki z Team HOUNGOUNGAGNE, którą wygrali 2:1. To z kolei zaprowadziło zespół ten do wielkiego finału. W decydującym starciu od początku faworytem była właśnie polska formacja, co potwierdzali liderzy innych grup m.in. Ceh9.

Inferno – Team IzakOOO 16:10 (10:5, 6:5) Team HenryG

Wielki finał odbywał się w systemie Bo3 na mapach Inferno oraz Nuke. Na pierwszej mapie Polacy zaczęli od strony broniącej i od razu zdeklasowali rywala, wygrywając pierwsze rundy. Następnie rywal odpowiedział, jednak do końca pierwszej połowy to biało-czerwoni wygrywali więcej rund, kończąc ostatecznie pierwszą połowę wynikiem 10:5. Po zmianie stron sytuacja się zaogniła i obie ekipy szły łeb w łeb, na szczęście przewaga po stronie broniące pozwoliła zespołowi Izaka ostatecznie zwyciężyć 16:10 (6:5).

Nuke – Team IzakOOO 16:11 (9:6, 7:4) Team HenryG

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na drugą mapę – Nuke. Tutaj Tudson i jego koledzy byli znacznie bardziej skuteczni, jednak wciąż inicjatywa była po stronie Teamu IzakOOO, które grając po stronie broniącej zakończyło pierwszą część spotkania wynikiem 9:6. Po zmianie stron rywal nie odpuszczał i wciąż próbował odmienić losy tego spotkania, niestety to się nie udało, bo drużyna Izaka była świetnie przygotowana i ostatecznie wywalczyła szesnastą rundę na swoje konto (16:11).

Warto dodać, że zwycięstwo to sprawia, że od teraz na koncie Izaka znajdują się dwa mistrzostwa ASUS ROG Challenge oraz jedno wicemistrzostwo.