Twitch zablokowany w Chinach!

Npxb7ztkpdxxyn8hnugmfn

Twitch to najpopularniejsza platforma streamerska na całym świecie. Nawet w Chinach radziła sobie całkiem nieźle. Mimo stosunkowo późnego debiutu, zajęła trzecie miejsce w kategorii  najchętniej ściąganych aplikacji w sklepiku iOS App Store.

Sporo zawdzięcza temu, że esportowe rozgrywki 2018 Asian Games nie były transmitowane przez chińskie CCTV w telewizji, a przez Twitcha można było swobodnie oglądać rozgrywki. Niemniej to koniec potencjału ten platformy w Państwie Środka.

Twitch został oficjalnie zablokowany w Chinach. Strona internetowa platformy jest tam niedostępna, a sama aplikacja znikła ze sklepu. Przedstawiciele Twitcha również wszystko potwierdzili, ale nie podali żadnych szczegółów.

Nie jest to ogromna strata dla samej platformy, dla której Chiny nie były głównym rynkiem odbiorców. Niemniej zamknięto Twitchowi możliwość rozwoju. Nie wspominając o tym, że sami gracze i widzowie z Państwa Środka na tym tracą. Co ciekawe, sama blokada nastąpiła bez żadnego ostrzeżenia – po prostu nagle zablokowano dostęp do tej platformy.

W sumie to żadne zaskoczenie, bowiem zapowiedziano pewną rewolucję w sferze gier sieciowych w tym kraju. Sporo tytułów nie otrzymało licencji na publikacje w Chinach, a teraz największa platforma streamerska została zablokowana. Najwidoczniej polityka kształcenia młodych chińczyków oraz chęć dbania o ich wzrok przybrała taką, a nie inną formę…

2 komentarzy