Udany debiut Vandera i spółki. Rogue Esports Club deklasuje Actina PACT

Vander

Na to spotkanie czekała sporą część z fanów Ultraligi. W trzecim spotkaniu dzisiejszego wieczoru spotkali się Actina PACT, wystawiająca ulubieńców publiczności, czyli zespół Ravioli Ravioli, a także faworyt do tytułu mistrzowskiego, czyli Rogue Esports Club.

To spotkanie wyjątkowo zaczniemy od wyboru bohaterów - tutaj „ku zaskoczeniu” wszystkich doszło do force-bana Kayle. Wykluczenie to kierowane było oczywiście w stronę Dawidsonka, który słynie ze swojego zamiłowania do właśnie Kayle. To jednak nie koniec, bo Actina PACT jak zawsze zaskoczyło wszystkich swoim wyborem bohaterów. Dawidsonek i spółka postawili na Galio, Rek'Sai, Morganę, Fiorę oraz Neeko.

W pierwszych dwóch minutach jeden z graczy z Actina PACT - Syrpy został zmuszony do użycia umiejętności błysku, co znacząco utrudniło jego grę na dolnej lini. Jednak już w piątej minucie Actian PACT przystąpiło do ataku na górnej linii, gdzie z powodzeniem PACT wymusiło błysk toplanera Rogue. Pierwsza krew została przelana przed siódmą minutą, kiedy to Vander wyeliminował rotującego Syrpa, jednak w tym samym momencie PACT odpowiedziało, zabijając na górnej linii Finna.

W 12. minucie Rogue posiadało ponad trzy tysiące sztuk złota przewagi. Dodatkowo Woolite i Vander kompletnie zdominowali dolną linię, co pozwoliło im na zniszczenie dolnej wieży przed 15. minutą, jeszcze bardziej windując swój stan złota. Przed 20. minutą Rogue prowadziło już 9:2, dodatkowo Vander i spółka posiadało o ponad dziewięć tysięcy sztuk złota przewagi.

W 20. minucie Rogue zabezpieczyła Barona, następnie cofnęło do bazy, gdzie przygotowało się do decydującego ataku. Ostatni cios Rogue wyprowadziło przed 24. minutą, kiedy to sfinalizowało to spotkanie, kończąc je z wynikiem 20:2. MVP tego spotkania został Woolite.

fot. Riot Games/LoL Esports

0 komentarzy