VGJ.Storm zwycięzcą minora! Team Secret trzecią drużyną pewną wystąpienia na TI 2018!

Gesc thailand dota 2 minor grand finals 1 800x450

Minor w Bangkoku stał się przeszłością pył bitewny powoli opada a my poznaliśmy zwycięzcę wydarzenia VGJ.Storm!

Mecze półfinałowe pokazały dwa oblicza jakże różniące się od siebie. W pierwszym spotkaniu Team Secret zawzięcie walczyło z Keen Gaming potyczka była dynamiczna i dobra dla oka, po trzech mapach niemałe zaskoczenie ekipa Chińska wygrywa z ekipą Puppey’a. Taktyka timbersaw wraz z alchemistem nie poszła po myśli drużyny Team Secret i musieli uznać wyższość w tym meczu drużyny przeciwnej.

Półfinał Fnatic versus VGJ.Storm to zupełnie inna bajka Fnatic wyglądało tragicznie, na obydwu mapach nie przypominało zespołu z fazy grupowej, gdzie dominowali praktycznie wszystkie drużyny w kolejności alfabetycznej. Dla VGJ.Storm był to łatwy przejazd do kolejnego etapu turnieju.

Finał można podsumować zdaniem: nietrafiony pomysł na grę. Keen Gaming uznało, że taktyka z faceless voidem oraz naga siren jest wystarczająco silne, aby wygrać dla nich rozgrywkę finałową. Na papierze wygląda to genialnie, niestety wykonanie okazało się niezbyt efektowne i użyteczne na zespół przeciwnika. W następnej mapie Chińczycy dalej brnęli w taktykę z faceless voidem, jednak tym razem bez naga siren. To też nie było strzałem w dziesiątkę VGJ.Storm zagrało bardzo podobną kompozycję postaci, dzięki czemu można to porównać do walenia grochem o ścianę. VGJ.Storm kończy minora ze zwycięzcem zgarniając 110 000 dolarów i 150 punktów kwalifikacyjnych.

Team Secret zajmując 3-4 miejsce na minorze jest pewne udziału w tegorocznej edycji The International 2018, serdecznie gratulujemy! Oprócz ekipy Team Secret pewne miejsce posiadają również organizację Virtus.pro i Team Liquid.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  United Masters League
  Trwa
  expert
  vs
  AGO
  Cs
  Pixel.bet Brawl: Nordic vs. Europe
  17:00
  x-kom
  vs
  NoChance
  Cs
  United Masters League
  17:00
  3DMAX
  vs
  LDLC
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Fortnite Flossers
  vs
  For Fun Feeders
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki