Wielki sukces Izako Boars. Polacy z awansem do 30. Sezonu ESEA MDL

Izako boars

Izako Boars świetnie rozpoczęło nowy rok - formacja Piotra „Izaka” Skowyrskiego wywalczyła miejsce w 30. Sezonie ESEA MDL, pokonując w decydującym pojedynku Team Endpoint 2:1. Tym samym zespół ten dołączy do Virtus.pro i AGO Esports w nadchodzących rozgrywkach.

Omawiane spotkanie odbywało się w systemie Bo3 na mapach Dust2, Overpass oraz Mirage. Na pierwszej mapie Polacy rozpoczynali od strony atakującej, gdzie nie poradzili sobie najlepiej, przegrywając pierwszą połowę 5:10. Po zmianie stron Izako Boars się przebudziło i nawiązało walkę ze swoim rywalem, ten jednak wciąż był w dobrej dyspozycji, co też pozwoliło Endpoint zwyciężyć po wygraniu sześciu rund 6:5 (16:10)

Znacznie lepiej dla ekipy znad Wisły ułożyła się druga mapa - Overpass, tutaj tecek i spółka zaczynali od strony broniącej. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, obie ekipy miewał lepsze i gorsze momenty, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzenie Endpoint, które wygrało 8:7. Sytuacja zmieniła się po zmianie stron, dziki po stronie atakującej kompletnie zdeklasowały rywala i szybko odrobiły stratę, a co więcej - wyszli na prowadzenie, którego nie stracili do końca, wygrywając 9:4 (16:12).

Tym samym trafiliśmy na ostatnią mapę - Mirage. Od początku było wiadome, że polska ekipa może być tu faworytem, wszyscy pamiętamy nasze rodzime rozgrywki, gdzie Izako Boars zawsze prezentowało się na tej mapie dobrze. Nie inaczej było i w tym przypadku - dziki grając po stronie broniącej zmiażdżyły Brytyjczyków, wygrywając pierwszą połowę 13:2. Po zmianie stron rywal starał się doprowadzić do comebacku, jednak Izako Boars nie dało za wygraną i po kilku zaciętych rundach wywalczyło awans do 30. Sezonu ESEA MDL, wygrywając 16:6.

Teraz przed zawodnikami kilka dni przerwy, bo już 14 stycznia startują rozgrywki w ramach ESEA MDL, które potrwają do 4 kwietnia. W imprezie poza Virtus.pro, AGO Esports czy Izak oBoars zobaczymy m.in. Team Vitality, Movistar Riders, ENCE, Red Reserve, Sprout, ForZe, czy chociażby Team LDLC.

fot. Izako Boars

0 komentarzy