Wielki sukces Izako Boars. Polacy z awansem do 30. Sezonu ESEA MDL

Izako boars

Izako Boars świetnie rozpoczęło nowy rok - formacja Piotra „Izaka” Skowyrskiego wywalczyła miejsce w 30. Sezonie ESEA MDL, pokonując w decydującym pojedynku Team Endpoint 2:1. Tym samym zespół ten dołączy do Virtus.pro i AGO Esports w nadchodzących rozgrywkach.

Omawiane spotkanie odbywało się w systemie Bo3 na mapach Dust2, Overpass oraz Mirage. Na pierwszej mapie Polacy rozpoczynali od strony atakującej, gdzie nie poradzili sobie najlepiej, przegrywając pierwszą połowę 5:10. Po zmianie stron Izako Boars się przebudziło i nawiązało walkę ze swoim rywalem, ten jednak wciąż był w dobrej dyspozycji, co też pozwoliło Endpoint zwyciężyć po wygraniu sześciu rund 6:5 (16:10)

Znacznie lepiej dla ekipy znad Wisły ułożyła się druga mapa - Overpass, tutaj tecek i spółka zaczynali od strony broniącej. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, obie ekipy miewał lepsze i gorsze momenty, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzenie Endpoint, które wygrało 8:7. Sytuacja zmieniła się po zmianie stron, dziki po stronie atakującej kompletnie zdeklasowały rywala i szybko odrobiły stratę, a co więcej - wyszli na prowadzenie, którego nie stracili do końca, wygrywając 9:4 (16:12).

Tym samym trafiliśmy na ostatnią mapę - Mirage. Od początku było wiadome, że polska ekipa może być tu faworytem, wszyscy pamiętamy nasze rodzime rozgrywki, gdzie Izako Boars zawsze prezentowało się na tej mapie dobrze. Nie inaczej było i w tym przypadku - dziki grając po stronie broniącej zmiażdżyły Brytyjczyków, wygrywając pierwszą połowę 13:2. Po zmianie stron rywal starał się doprowadzić do comebacku, jednak Izako Boars nie dało za wygraną i po kilku zaciętych rundach wywalczyło awans do 30. Sezonu ESEA MDL, wygrywając 16:6.

Teraz przed zawodnikami kilka dni przerwy, bo już 14 stycznia startują rozgrywki w ramach ESEA MDL, które potrwają do 4 kwietnia. W imprezie poza Virtus.pro, AGO Esports czy Izak oBoars zobaczymy m.in. Team Vitality, Movistar Riders, ENCE, Red Reserve, Sprout, ForZe, czy chociażby Team LDLC.

fot. Izako Boars

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2019 The Chongqing Major
  03:00
  Evil Geniuses
  vs
  fnatic
  Dota
  ANGGAME China vs SEA 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD
  Leagueoflegends
  2019 LoL Champions Korea Spring
  Trwa
  Afreeca Freecs
  vs
  SK Telecom T1
  Leagueoflegends
  2019 LoL Champions Korea Spring
  Trwa
  Afreeca Freecs
  vs
  SK Telecom T1
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders PAC Season 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki