Wielki sukces Let's Do It. Polacy zagrają w czasie DOTA Summit 9!

Kinguin dota2 730x380

Dwa tygodnie teamu Team Kinguin zasmucił polską społeczność Dota 2 po swojej decyzji o zamknięciu tej sekcji i zakończeniu współpracy ze swoich dotychczasowym zespołem. Natomiast dziś dociera do nas bardzo pozytywna informacja o byłej już ekipie Kinguin.

Okazuje się, że zawodnicy Let's Do It (ex-Team Kinguin) zwyciężyli w kwalifikacjach BTS Summers Cup i zapewnili sobie awans na zbliżający się wielkimi krokami turniej DOTA Summit 9. Oznacza to, że zespół ten wreszcie się przełamał i w końcu odniósł bardzo duży sukces.

Przypomnijmy, że ostatnie miesiące nie były łatwe dla tej ekipy. Najpierw słaby występ na ESL One Katowice, potem tragiczna i krótka przygoda w czasie StarLadder Invitational 5, a koniec-końców porażka w kwalifikacjach do The International 8 i rozstanie z organizacją.

Jednak pomimo tych problemów zespół się nie poddał, zamiast tego zakasali rękawy i zabrali się do pracy, której efektem jest właśnie awans na tę imprezę. A sama droga do niej nie była łatwa, bo już na samym początku Polacy zmierzyli się z Alliance, które w tym spotkaniu nie radziło sobie najlepiej, co też wykorzystała polska ekipa i natychmiast przejęła inicjatywę i bez większych problemów zwyciężyła 2:0.

Pierwsze kłopoty natomiast pojawiły się w finale drabinki wygranych, gdzie Let's Do It musiało zmierzyć się z Wind and Rain, czyli zespołem, który przekreślił ich szanse w walce o The International 8. Tutaj było podobnie, od początku to WAR radziło sobie znacznie lepiej, a z czasem doszło do pełnej dominacji. To wszystko skutkowało porażką polskiej ekipy 0:2.

Po tej porażce Polacy spadli do drabinki przegranych, gdzie ich rywalem było... Alliance, spotkanie to po raz kolejny było zwykłą formalnością dla zawodników znad Wisły, którzy ponownie ograli swojego rywala 2:0. To zwycięstwo z kolei zapewniło im awans do wielkiego finału kwalifikacji, gdzie czekało na nich... Wind and Rain.

Finałowe spotkanie było po prostu niesamowite. Obie ekipy grał rewelacyjnie i szły łeb w łeb, dlatego też do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzeba było aż pięciu map. Na szczęście tym razem to Polacy okazali się lepsi i odpłacili się za wszystkie poprzednie porażki, wygrywając ostatecznie 3:2.

To zwycięstwo zapewniło Let's Do It awans turniej na Dota Summit 9, który odbędzie się między 25 a 29 lipca w Los Angeles. Podczas imprezy zobaczymy takie zespoły jak Fnatic, VGJ. Storm, OpTiC Gaming, czy paiN Gaming.

 

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Dota2 Rainbow Cup
  13:55
  Team Edition
  vs
  room310
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  19:00
  x6tence
  vs
  Splyce Vipers
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  20:00
  Vodafone Giants.Spain
  vs
  Penguins
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:00
  LDLC
  vs
  Vitality
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:30
  mousesports
  vs
  fnatic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki