xms trzecim zawodnikiem nowego składu Teamu LDLC

800px xms dreamhack valencia 2017

Francuska organizacja Team LDLC poinformowała dzisiaj, iż kolejnym zawodnikiem, który dołączył w szeregi francuskiej ekipy jest Alexandre “xms” Forté. 21-latek w przeszłości reprezentował już barwy organizacji z Europy Zachodniej, a dokładnie miało to miejsce między 24 sierpnia 2016 roku a 3 lutego 2017 roku. 

xms, odszedłszy ze składu LDLC rozpoczął grę pod banderą amerykańskiej organizacji Team Envy. W przeszłości Forté przy boku organizacji do której niedawno powrócił, sięgnął po wicemistrzostwo na takich turniejach jak eSports World Convention 2016 czy ESEA Season 23: Global Challenge. Wraz z LDLC francuski zawodnik zdobył 3-4 miejsce na DreamHack Open Leipzig 2017. W Team Envy do największych osiągnięć xms’a należy zwycięstwo na Majorze w ramach zawodów DreamHack Open Atlanta 2017. Drużyna ta często borykała się z pewnymi problemami kadrowymi oraz słabymi wynikami spotkań. Wszystko to doprowadziło do sytuacji, w której skład został rozwiązany. Forté ogłosił, iż oficjalnie kończy karierę jako profesjonalny gracz. Ostatecznie jednak Team LDLC nie zrezygnował z dywizji Counter-Strike: Global Offensive i rozpoczął odbudowę składu. Nie pozwolili oni, by taki talent jak xms się zmarnował i postanowili wziąć go pod swoje skrzydła.

Jego debiut będziemy mieli okazję zobaczyć już podczas turnieju Charleroi Esports 2019, a ten przypada na najbliższy weekend. Zapewne ze względu na wspomniane wcześniej zawody, pozostałych dwóch zawodników, którzy uzupełnią skład Team LDLC dane nam będzie poznać już w tym tygodniu.

Na ten moment skład Teamu LDLC prezentuje się w następujący sposób:

  • Engin „MAJ3R” Kupeli
  • Christophe „SIXER” Xia
  • Alexandre „xms” Forté
  • Steeve „Ozstrik3r” Flavigni – szkoleniowiec

fot. liquipedia.net

0 komentarzy