Post thumbnail

Dziś rozegrano spotkania półfinałowe czternastej edycji ESL Mistrzostwa Polski w Counter-Strike: Global Offensive. W pierwszym meczu zobaczyliśmy pojedynek między profesjonalną druzyną Kinguin, a ekipą złożoną z zawodników różnych organizacji tzw. mix – ZWIERZĘTA. Z tej pary awansowały "pingwiny", które pokonały rywali wynikiem 2:0.

Team Kinguin – Z W I E R Z Ę T A 2:0

Od samego początku mecz był kontrolowany przez Michała "MICHU" Müllera oraz jego kolegów. Doskonale można to było zaobserwować na pierwsze mapie Mirage, gdzie po doskonale przygotowanej obronie wygrywali 11:4. Następnie po ciężkich trzech rundach w CT, zawodnicy Z W I E R Z Ą T zabrali się do odrabiania strat, ale było już za póżno. Końcowy wynik mapy Mirage 16:10.

Drugą mapą było Inferno. Tutaj pojedynek z początku był wyrównany i do przerwy "ponczek" i jego koledzy z zespołu przegrywali 7:8. Czujący smak zwycięztwa zawodnicy Kinguin nie pozostawili cienia szansy przeciwnikom i zdominowali ich po zmianie stron, wygrywając mapę 16:9.

Druga parę półfinalistów tworzyli: starzy wyjadacze zawodnicy PRIDE oraz młoda drużyna założona przez znanego polskiego streamera Izako Boars. Podobnie jak poprzednio i w tym spotkaniu zdecydowało doświadczenie oraz zgranie zespołowe.

PRIDE – Izako Boars 2:0

Pierwsze minuty spotkania zapewne zostaną w pamięciu zawodników Izaka. Na wybranej przez siebie mapie nie mieli nic do powiedzenia i pierwsza połowa należała do Piotra „neqsa” Lipskiego i jego kolegów. Zmiana stron i gra po stronie TT w wykonaniu "dzików" byłą bardzo dobra, szybko odrabiali straty i już można było zaobserwować zdenerwowanie u zawodników PRIDE. Mapa ta zakończyła się wynikiem 16:13.

Drugie starcie o miejsce w finale zawodnicy rozegrali na mapie Train. Znowu mieliśmy podobną sytuację jak wcześniej, zawodnicy PRIDE rozpoczęli spotkanie rewelacyjnie, wygrywając runde pistoletową i potem odskakując rywalą. Do przerwy było 9:6. Po zmianie stron Izako Boars zostali kompletnie rozbici i udało im się zdobyć tylko jedną rundę. Końcowy wynik mapy Train to 16:7 dla PRIDE, którzy w finale zmierzą się z Team Kinguin.

Mecze finałowe odbędzie się jutro o godzinie 12:00. Transmisję spotkania znajdziecie na oficjalnym kanale ESL Polska.