Post thumbnail

Nie ma już Giants Gaming. Powitajcie Vodafone Giants!

admin 5 kwietnia 2018

Jedna z czołowych Hiszpańskich organizacji – Giants Gaming, ogłosiła, że rozpoczęła współpracę wartą ponad 1 milion euro z gigantem telekomunikacyjnym Vodafone. W ramach tej współpracy zmianie uległa nazwa organizacji.

Od teraz nie będzie już Giants Gaming, a zamiast tego zobaczymy Vodafone Giants. Co ciekawe, jak informuje esportobserver nie jest to stricte marketingowa współpraca między Vodafone a Giants. W ramach umowy organizacja i jej zawodnicy będą pomagali w promocji, rozwoju, a także dostarczaniu treści dla esportowych kanałów Vodafone w serwisach YouTube oraz Twitch.

Do tego gracze Giants zostali zobowiązani do uczestnictwa w specjalnym programie na żywo zatytułowanym „Esports Vodafone Academy”, w którym będą odpowiadać na pytania dotyczące wszystkich aspektów esportu. Co więcej, pytania nie będą selekcjonowane, więc każdy z widzów takiej transmisji będzie mógł zadać swoje pytanie i dostać na nie odpowiedź.

Zdecydowanie Giants Gaming to dobry wybór, jeżeli chodzi o kwestie promocji esportu. Hiszpańska organizacja posiada w swoich szeregach między innymi dwukrotnego mistrza świata FIFA — Alfonso Ramosa. Do tego Giants dysponuje jedną z czołowych drużyn w EU LCS (League of Legends), jak również posiada swoje dywizję w takich tytułach jak: Call of Duty, Hearthstone oraz CS:GO.

Warto również zauważyć, że to nie pierwsza współpraca Vodafone z organizacją esportową. Od 2016 roku firma współpracuje z inną Hiszpańską organizacja – G2 Esports, a także od maja 2017 z Niemiecką organizacją mousesports. Co więcej Vodafone od tego roku stał się ekskluzywnym sponsorem Intel Extreme Masters Katowice.