Post thumbnail

Ninjas in Pyjamas zagwarantowało sobie dłuższy pobyt w na Górnym Śląsku triumfując dzisiaj nad rosyjską formacją Vega Squadron w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2019. Szwedzi mieli nie lada problem ze wschodnią ekipą, lecz koniec końców zwyciężyli rywali wynikiem 2:1.

Początkowo to NiP rządziło na mapie, ponieważ okazali się silniejsi w pistoletówce na inauguracyjnej mapie, którą był Overpass. Jednak skandynawska lokomotywa zwolniła przy czwartej rundzie, a później już było tylko gorzej. Rosjanie głównie za pomocą AUGa odrobili straty i wyszli na prowadzenie, kończąc przed zamianą stron wynikiem 10:5. W drugiej połowie Overpassa to nadal Vega Squadron ogrywało swoich rywali, lecz kiedy Rosjanom zabrakło już tylko kroku do zwycięstwa, Szwedzi wzięli się do roboty doprowadzając do comebacku i dogrywki. Ostatecznie jednak nie skorzystali oni z szansy i Overpass był w garści Vega Squadron.

Na Trainie to również Rosjanie pokazywali kawał dobrej gry, do momentu gdy w ósmej rundzie przemogli się Szwedzi, którzy uderzyli pięścią w stół i zaczęli górować nad rywalami. Całą złość zamienili w duże pokłady skilla, który doprowadził ich do rezultatu 10:5, zaś w drugiej połowie pozwolili oni zdobyć Vedze tylko jedno oczko. Train zakończył się triumfem Skandynawskiej formacji z wynikiem 16:6.

Na Mirage mogliśmy oglądać zaciętość obu drużyn, bardzo podobną do tej z Overpassa. Mogliśmy oglądać całkiem dobry pokaz Counter-Strike'a, co więcej Fredrik “REZ” Sterner zdołał nawet zdobyć pięknego ACEa. Jednak po sukcesie REZa, Szwedzi uśpili swoją czujność, dając miejsce do gry swoim rywalom, a Ci natomiast nie próżnowali, gdyż w pewnym momencie zdobyli 6 rund z rzędu. Z wielkimi trudnościami jednak to Ninjas in Pyjamas wróciło do meczu, zdobywając przewagę nad przeciwnikiem, a ostatecznie nad nim triumfując. Po nerwowej i pełnej emocji końcówce, Mirage zakończył się rezultatem 16:13 na korzyść Szwedów.