Post thumbnail

Do grona dwunastu organizacji z pierwszego, inauguracyjnego sezonu Overwatch League dołączy kolejne osiem. Liga rośnie i coraz bardziej przypomina stereotyp ligi sportowej, do której tak bardzo chce być podobna, chociażby przez system franczyzowy. Sprawdźmy jak wyglądają nowe zespoły na pierwszy rzut oka.

Paris Eternal

Drugie europejskie miasto w nazwie organizacji! Tym razem ma sporo wspólnego z Francją, w odróżnieniu od London Spitfire. Paris Eternal zostało stworzone przez nową firmę DM Esports, której na czele stoi prezes McCourt Global, właściciel chociażby klubu piłkarskiego Olympique de Marseille. Jeśli chodzi o skład, którym Paryż będzie się reprezentował w drugim sezonie – został już prawdopodobnie ogłoszony w całości, jednak największą niespodzianką jest fakt, iż w koszulce z kogutem na piersi zobaczymy Polaka – Karola Danye Szcześniaka.

Guangzhou Charge

Pierwsza z trzech nowych chińskich drużyn – Guangzhou Charge. Co stoi za dołączeniem tej marki do Overwatch League? Nenking Group jest kongolmeratem finasnowym i rozrywkowym, który jest tworem chińskiego bilionera Zhonga Naixoinga. Firma jest także właścicielem chińskiej drużyny koszykarskiej Guangzhou Long Lions. Tutaj możecie sprawdzić skład reprezentantów Guanhzhou. Jeśli chodzi o logo i kolory, nie ma tutaj niczego szczególnego, chociaż turkusowy kolor wygląda dobrze na skórkach bohaterów.

Chengdu Hunters

Jeśli fani mieliby pokochać nową drużynę to z pewnością tę z logiem pandy, niczym z filmu Kung Fu Panda. Sama organizacja szaleje na social mediach z tą konwencją i miejmy nadzieję, że społeczność przyjmie Pandy z wielką aprobatą. Właścicielem organizacji jest chińska platforma streamingowa Huya INC, która cieszy się największą popularnością w tym azjatyckim regionie. Warto także wspomnieć, że sporym udziałowcem Huya jest Tencent Games, którego z pewnością można rozpoznać, dzięki grom mobilnym. Tencent ma także małe udziały w operatorze ligi – Activision Blizzard. Skład jest prawie kompletny i możemy spodziewać sie ogłoszenia jeszcze jednego zawodnika.

Hangzhou Spark

Jak przykuć uwagę widza do nowej drużyny? Cóż, z pewnością kolor jest jednym z tych aspektów. Różowe Hangzhou jets tworem chińskiej platformy viedo-sharing'owej Bilibili. Firma osiąga blisko 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Warto dodać, że Bilibili ma również zespół w innej kategorii esportowej – League of Legends w chińskim LCK, gdzie radzi sobie całkiem nieźle. Hangzhou Spark stanowi więc solidny fundament w Overwatch League, a praktycznie całkowicie koreański skład ma wznieść organizację na wyżyny.

Overwatch League – sezon 2

Do rozpoczęcia kolejnego sezony pozostało jeszcze sporo czasu. Pierwsze mecze zaplanowano na 14 lutego, zaś cały format i harmonogram ligi został przebudowany tak, by łatwiej można było śledzić zmagania, aż dwudziestu drużyn w lidze. Poniżej pierwszy tydzień zmagań Overwatch League.

 

 

fot. Overwatch League