Post thumbnail

ESL ogłosiło, że zbliżający się termin ESL One Major w Rio został przesunięty na listopad z powodu pandemii koronawirusa!

Event, który miał się odbyć w dniach 11-24 maja rozegra się 19-22 listopada. Niestety ale to wydarzenie przesunie jesiennego Majora, co oznacza, że po raz pierwszy od 2013 w ciągu roku zostanie rozegrany tylko jeden event rangi Major.

Anulowanie drugiego wydarzenia będzie oznaczało zwiększenie puli nagród dla ESL One Rio, którego pula nagród wyniesie 2 miliony dolarów – rekordowa dla turniejów Counter-Strike’a.

Starszy wiceprezes ds. produktu w ESL, Ulrich Schulze twierdzi:

Nasza decyzja jest niezwykle trudna, ale zdrowie i bezpieczeństwo muszą być absolutnym priorytetem. Biorąc pod uwagę bardzo trudne warunki, w jakich odbywają się wydarzenia na żywo, nadal chcieliśmy dać brazylijskim fanom Majora, na który zasługują. Prosimy wszystkich o zachowanie bezpieczeństwa i cieszymy się, że możemy nadal dostarczać pewne jakościowe treści CS:GO w tych trudnych czasach, podczas gdy my przygotowujemy Majora w Rio na listopad.

Kibice posiadający bilety na event mogą zatrzymać je do wykorzystania w zmienionym terminie lub poprosić o zwrot pieniędzy za pośrednictwem konta Eventbrite.

Michał Bliniarz, wiceprezes ESL ProGaming twierdzi, że kwalifikacje i zaproszenie do Majora będą musiały być „rozważone na nowo” i wymagać „dużo pracy i rozwagi”.

 

Fot. twitter.com/ESLCS