Post thumbnail

Według źródeł, na które powołuje się Amerykański serwis ESPN wynika, że Blizzard już w tym momencie rozpoczął przygotowania do organizacji drugiego sezonu Overwatch League. Przypomnijmy, że pierwszy sezon rozgrywek zakończy się dopiero za dwa miesiące.

Głównym tematem tych spekulacji są kwestie dotyczące ceny za możliwość wystawienia swojej drużyny. Według ESPN, wstępnie za slot w OWL trzeba będzie zapłacić, uwaga — przygotujcie się… między 30, a 60 milionów dolarów. Jest to niewyobrażalna kwota, aż ciężko uwierzyć, że może być to prawda — niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że tak właśnie będzie.

Co ciekawe, nigdy nie poznaliśmy prawdziwej ceny za slot w pierwszym sezonie, jednak jak sugerowały w tamtym okresie różnego rodzaju źródła, wynikało, że cena ta oscylowała między 15, a 20 milionów. W takiej sytuacji okazuje się, że cena w drugim sezonie mogłaby wzrosnąć o nawet ok. 300%.

Warte odnotowania jest, że cena za slot jest… adekwatna do popularności samej ligi, a także jest uzależniona od ilości chętnych inwestorów, gotowych wyłożyć gigantyczne sumy za możliwość wystawienia własnej drużyny. Nie ma wątpliwości, za własna drużyna w OWL to świetna okazja marketingowa, którą chętnie wykorzystują różnego rodzaju marki do promowania swoich produktów.

Pierwszy sezon Overwatch League zgromadził ponad 400 tysięcy oglądających w swoim inauguracyjnym starciu. Jednak prawdziwy sukces OWL pokazały kolejne tygodnie, gdzie oglądalność utrzymywała się przez większość spotkań średnio na poziomie 120 tysięcy osób.

Dopiero wtedy dostrzeżono prawdziwy potencjał marketingowy w rozgrywkach OWL. To z kolei wykorzystał Blizzard, narzucając wysokie ceny za sloty, a także podpisując bardzo korzystne umowy sponsorskie. Teraz pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji i więcej szczegółów dotyczących drugiego sezonu, a ten zapowiada się bardzo dobrze, bo mamy w nim zobaczyć nie jedną, nie dwie, a sześć nowych drużyn — będzie się działo!