Post thumbnail

olofmeister robi sobie trzymiesięczną przerwę od CS:GO

Marcin Kapusta 24 maja 2020

Olof „olofmeister” Kajbjer został odsunięty od głównego składu FaZe! Szwed postanowił zrobić sobie przerwę, aby zregenerować siły!

Olofmeister to jeden z najlepszych graczy w historii Counter-Strike’a, ale nawet on cierpi na wypalenie zawodowe i co jakiś czas potrzebuje przerwy.

Przypomnijmy, że Kajbjer dołączył do FaZe Clanu 20 sierpnia 2017 roku, opuszczając Fnatic, w którym spędził ponad 3 lata.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Szwed stał się nieaktywny w FaZe Clanie. W 2018 roku skorzystał z trzymiesięcznego urlopu z powodu problemów osobistych. Dokładna przyczyna tej przerwy nigdy nie została ujawniona, ale wrócił on w najwyższej formie i znów powrócił do rywalizacji na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Wydaje się, że jest to podobny przypadek, ponieważ Olof stwierdził, że czuje się zmęczony i potrzebuje zregenerować siły.

Decyzja o przerwie zapadła po tym, jak w ostatnim czasie olofmeister grał poniżej oczekiwań. Średni rating 28-latka na 52 mapach rozgrywanych w ESL Pro League S11 i ESL One Road to Rio wyniósł 0.90, co jest poniżej średniej.

Oświadczenie Kajbjera zostało opublikowane na Twitterze FaZe Clanu. Nie pojawiły się jednak informacje o tym, jakie działania podejmuje organizacja w celu wypełnienia składu podczas jego przerwy. Przypomnijmy, że za 5 dni podopieczni Ynk’a wystąpią na turnieju charytatywnym Gamers Without Borders 2020.

Olofmeister zawarł w oświadczeniu:

W ostatnim okresie czułem się coraz bardziej zmęczony i traciłem motywację, która jest potrzebna w mojej karierze. Nadal kocham tę grę, tę scenę, ale potrzebuję odzyskać motywację, dlatego zdecydowałem się na przerwę. W trakcie jej trwania pomyślę nad swoją przyszłością.

Skład FaZe Clanu prezentuje się obecnie następująco:

  • 🇳🇴 Håvard „rain” Nygaard
  • 🇧🇷 Marcelo „coldzera” David
  • 🇱🇻 Helvijs „broky” Saukants
  • 🇧🇦 Nikola „NiKo” Kovac
  • 🇷🇸 Janko „YNk” Paunovic (trener)
  • 🇸🇪Olof „olofmeister” Kajbjer (rezerwa)

 

Fot. FaZe Clan