Post thumbnail

Podsumowanie imprezy Olsztyn Gaming Festival Good Game League Stage #3 Qualifer

admin 13 maja 2019

Ostatniego weekendu odbył się Olsztyn Gaming Festival, który jednocześnie był trzecimi kwalifikacjami do turnieju Good Game League. Stolica Warmii i Mazur stała się wtedy ogólnopolską stolicą esportu, ponieważ udział w imprezie wzięły najlepsze drużyny nie tylko z naszego kraju, ale również z całej Europy! Łącznie w szrankach stanęło osiem drużyn.

Wydarzenie trwało w sumie dwa dni, a największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście turniej Counter-Strike: Global Offensive, podczas którego do walki o przepustkę na poznańskie finały GG League stanęły takie formacje jak AGO Esports, Winstrike czy Sprout! Wszystkie spotkania przyniosły naprawdę wiele esportowych emocji, a te nie opuszczały uczestników do samego końca, gdyż te z minuty na minutę coraz bardziej napełniały halę “Urania”. Napięcie sięgało zenitu, a kibice cały czas intensywnie dopingowali swoich ulubionych formacji.

Wielkim triumfatorem kwalifikacji została rosyjska drużyna Winstrike Team, która zawita do Polski już za dwa miesiące na finały, które odbędą się w Poznaniu dnia 13 i 14 lipca. Rosjanie w finale zmierzyli się z faworytami lokalnej społeczności – AGO Esports z którym walczyli naprawdę zawzięcie i… z pozytywnym dla nich skutkiem. Jastrzębie zostały pokonane wynikiem 2:1.

Eliminacje rozpoczęły się od rozgrywek grupowych. Pierwsze spotkania zostały rozegrane w sobotę, punktualnie o godzinie 10:00. W meczu otwarcia grupy A, Windigo Academy uległo Sprout, natomiast w grupie B, Winstrike pokonało zawodników Actiny PACT z bilansem 16:5. W kolejnych pojedynkach mogliśmy oglądać rywalizację AVEZ Esports z OFFSET oraz AGO vs eXtatus. W pierwszym pojedynku zatriumfowali Portugalczycy, jednak w drugim ku uciesze polskich fanów – Jastrzębie.

O godzinie 14:00, do walki o awans do fazy play-offów stanęli wygrani pierwszych spotkań. Polska publiczność nie zawiodła i dumnie wspomagała reprezentantów AGO Esports, które uległo zawodnikom Winstrike. Drugie spotkanie padło łupem OFFSET Esports, które pokonało Sprout. Następnie rozegrane zostały pojedynki przegranych. Wniosek był prosty – przegrany tego meczu odpada z rozgrywek. Rozpoczęła się prawdziwa batalia o życie. Polskie AVEZ Esport pokonało Windigo Academy, jednak Actina PACT już niestety nie powtórzyła sukcesu Ośmiorniczek i uległa drużynie eXtatus.

Ostatnie spotkania w sobotę ruszyły o 18:00. Mecze te zostały rozegrane w systemie BO3. Drużyna AGO Esports rozegrała kapitalne spotkanie i dzięki triumfowi nad eXtatus (2:0), dołączyła do grona półfinalistów rozgrywek w Olsztynie. Drugi mecz padł łupem Sprout, które pewnie pokonało zawodników AVEZ Esport.

Drugi dzień wydarzenia to trzy spotkanie w fazie play-offów. Pierwsze półfinałowe spotkanie zaplanowano na godzinę 10:00 i mogliśmy w nim zobaczyć zawodników AGO Esports w potyczce z OFFSET. Polska ekipa zupełnie zmiotła Portugalczyków z bilansem 2:0. Drugie starcie rozegrane zostało między Winstrike oraz Sprout. Tutaj mecz również był naprawdę zacięty i wyrównany, a widzom towarzyszyło wiele emocji. Mimo wielu starań zawodników Sprout, ostatecznym zwycięzcą została rosyjska formacja, która pokonała Niemców wynikiem 2:1.

Spotkanie finałowe nie mogło zakończyć się na dwóch mapach i każdy oczekiwał zaciętej rywalizacji… tak właśnie było! Mimo naprawdę świetnej widowni i znakomitej grze AGO Esports musiało oddać zwycięstwo rosyjskiemu Winstrike Team. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Podsumowując – było to naprawdę świetne, godne finału spotkanie dwóch silnych drużyn. Pierwsze miejsce należy do Winstrike, drugie natomiast zajęli nadwiślańscy gracze reprezentujący barwy AGO Esports. 3-4 miejsca zajęły odpowiednio OFFSET Esports oraz Sprout.

Slot na turniej w Poznaniu zapewnili już sobie zawodnicy x-kom teamu, ex-devils.one oraz Epsilon Esports.

Co do samej imprezy warto wspomnieć, iż odwiedzający mogli skorzystać z licznych atrakcji, jak choćby strefa Free2Play firmy Actina czy turnieju FIFA 19.

Kolejne wydarzenie organizowane przez GoodGame League już za 6 tygodni na kieleckich targach GameON.

Wydarzenie to odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2019 roku.

fot. GG League