Post thumbnail

Polska liga Wirtualnych klubów – koniec sezonu „zero”

admin 17 stycznia 2019

Czy wiesz, że Polska ma swoje własne profesjonalnie prowadzone rozgrywki w Fife 11 vs 11 ? Liga wirtualnekluby.pl to ambitny projekt stworzony z myślą o profesjonalizacji rozgrywek klubowych w wirtualna wersję najpopularniejszego sportu w Polsce, gdzie w każdym meczu tak jak i na boiskach uczestniczy aż 22 prawdziwych graczy!

Jak stworzyć świetnie zorganizowana ligę z jasnymi regulacjami wymaganiami i idealna organizacja ? Pokazują nam twórcy Poskiej ligi Wirtualnych klubów, której to sezon zero zostanie dzisiaj oficjalnie zakończony ostatnia kolejką ligową. 16 Wirtualnych Klubów 352 zawodników, 2 sezony rocznie oraz grupa Facebook licząca 10 tyś osób, to liczby jakimi przedstawia się sama liga. Każdy ligowy mecz jest streamowany i komentowany na oficjalnym fanpage wirtualnego odpowiednika polskiej ekstraklasy. Trzy mecze dziennie przez trzy dni każdego tygodnia, w której możemy oglądać najlepsze polskie drużyny i zawodników. Znane organizacje takie jak PRIDE, Invizy Esport, czy Piast Gliwice Esport, oraz kilka innych chętnych znanych marek, które chcą dołączyć do projektu i być częścią tej coraz bardziej popularnej ligi. To nie wszystko, pierwszy testowy seozon umownie nazwany "sezoenm zero" zostanie zakończony tak jak w przypadku Ekstraklasy Galą, która odbędzie się o godzinie 17:00 w Centrum Kongresowym Targów w Kielcach.

W ramach Gali po raz pierwszy w historii na żywo zostanie rozegrany mecz 11 vs 11, będzie to finał pucharu ligi. Na miejscu organizatorzy przewidzieli tez rozdanie nagród dla najlepszego asystenta, strzelca czy bramkarza ligi. Brzmi zachęcająco ? To tylko część z planów organizatorów którzy w przyszłości chcą wprowadzić różne regulacje i zasady tak by liga wirtualna byla jak najbardziej zbliżona do rozgrywek Ekstraklasy. Więcej informacji o samej lidze tabele terminarz znajdziecie na stronie wirtualnekluby.pl

fot: wirtualnekluby.pl