Poznaliśmy kolejnego uczestnika WESG 2019. Zaskakujące rozstrzygnięcia w kwalifikacjach

admin 20 grudnia 2019

Gracze Phoenix (ex-Epsilon) pokonali w finale kwalifikacji LDLC, dzięki czemu zapewnili sobie udział na finałach WESG!

Światowe finały WESG startują już w marcu, a zatem końca dobiegają kolejne kwalifikacje do turnieju CS:GO. W dniu dzisiejszym zakończony został turniej eliminacyjny przeznaczony dla zachodniej Europy. Dość niespodziewanie po triumf sięgnął zespół Phoenix. Trzon drużyny złożony z trzech Brytyjczyków w finale pokonał francuskie LDLC wynikiem 2:0. Zaskoczeniem okazała się być negatywna postawa drużyny kioshimy, bowiem Heretics zakończyło tuniej na zaledwie 3. miejscu. Troje Brytyjczyków wspomagane przez Szweda, oraz Holendra okazało się bezkonkurencyjne, wygrywając finał 2:0 i oddając przeciwnikom zaledwie 16 rund.

Phoenix – LDLC 2:0 (de_Inferno 16:9, de_Dust II 16:7)

Rozpoczęcie turnieju WESG zaplanowane jest na marzec nadchodzącego roku, natomiast dokładna data turnieju nie jest jeszcze znana. O nagrody z puli okrągłego 1 000 000$ powalczą łącznie 24 drużyny z całego świata. Nie zabraknie również reprezentantów Polski. Nasz kraj będzie reprezentowany przez Illuminar Gaming, a o ich sukcesie pisaliśmy w tym artykule.