Post thumbnail

Zespół Hearthstone ogłosił, że wkrótce w grze rozpocznie się nowy rok w ich karciance – Rok Smoka!

Każdy nowy rok w Hearthstone to odświeżenie formatu standardowego – nowe zestawy kart znacząco zmieniają metagrę, co umożliwia odważniejsze eksperymenty przy budowaniu talii i ich większą różnorodność. Wraz z premierą pierwszego tegorocznego rozszerzenia rozpocznie się Rok Smoka, a do Dziczy przejdą karty z rozszerzeń Podróż do wnętrza Un’Goro, Rycerze Mroźnego Tronu oraz Koboldy i katakumby.

Po rozpoczęciu Roku Smoka wszystkie zestawy dostępne wyłącznie w Dziczy będzie można wciąż kupić w sklepie internetowym. Dostępna w sprzedaży będzie również zawartość dla jednego gracza.

W Roku Smoka po raz pierwszy w historii Hearthstone trzy rozszerzenia złożą się na jedną opowieść. Każdemu rozszerzeniu towarzyszyć będzie zestaw ponad 130 kart oraz większa niż do tej pory zawartość dla jednego gracza.

Zespół Hearthstone odpowiedzialny za projektowanie misji został dwukrotnie zwiększony, aby dostarczyć jeszcze bardziej angażującą rozgrywkę w trybie dla jednego gracza.

Pierwsza przygoda w tym roku trafi w ręce graczy około miesiąca po premierze Roku Smoka. Zawierała będzie dziewięć zupełnie nowych bohaterów, każdy z trzema Mocami Specjalnymi i czterema startowymi taliami. Oprócz tego do dyspozycji graczy będą przyjazne starcia w karczmie, wiele trybów rozgrywki, a także wartościowe nagrody. Pierwszy rozdział przygody będzie darmowy, pozostałe cztery dostępne do zakupu (700 sztuk złota za każdy, lub 19.99€ za całość).

Sala Sław to miejsce, gdzie trafiają niektóre karty z zestawów podstawowego i klasycznego po usunięciu ich ze Standardu i przeniesieniu do Dziczy. W tym roku do Sali Sław przechodzą następujące karty:

  • Boska łaska
  • Strażnik Zagłady
  • Naturalizacja

Oprócz tych trzech kart do Sali sław trafią również Baku, Pożeraczka Księżyca oraz Genn Szarogrzywy, a także karty powiązane z ich działaniem: Mroczny jeleń, Czarny kot, Połyskliwa ćma, a także Węgorz błyskomętny.

Gracze będą mogli zatrzymać wszystkie swoje karty z Sali Sław, a za każdą z nich otrzymają pełną wartość pyłu (zgodnie z limitem kart w talii) – tak jakby zostały odczarowane.

Co sądzicie o tych zmianach?