Post thumbnail

Rozgrywki Heroes of the Storm Global Championship Western Clash powracają już w przyszłym tygodniu w ramach imprezy Intel Extreme Masters (IEM) Katowice, a do zgarnięcia są nagrody, których łączna pula wynosi 100 000 dolarów. W tym roku na Europę przypadają cztery miejsca w turnieju, a cztery drużyny z Ameryki Północnej będą próbowały przerwać zwycięską passę Europejczyków.

Najwyżej rozstawiona drużyna z Europy – Team Dignitas – przez dwa lata z rzędu zabierała trofeum do domu i po mocnym występie ligowym ma chrapkę na trzeci z kolei triumf. Po piętach Team Dignitas depcze jednak druga drużyna Europy, Fnatic, która w zeszłorocznym, legendarnym już wielkim finale bohatersko dotrzymywała jej kroku. Trzecią pozycję zajmuje nowoprzybyły na HGC zespół Method, a europejską stawkę zamykają Zealots.

Walka toczyć się będzie nie tylko o honor, ale również o dodatkowe miejsce w nadchodzącym turnieju Mid-Season Brawl, które zwycięska drużyna może wywalczyć dla swojego regionu.

Esportowe emocje czekają nas od piątku, 2 marca, od godziny 11:00 czasu polskiego. Szczegółowe informacje na temat zakwalifikowanych drużyn, formuły turnieju, komentatorów oraz transmisji na żywo znaleźć można w artykule na blogu: Cel podróży: Katowice. Miłego oglądania i dobrej zabawy!