Post thumbnail

Sezon Niedźwiedzia i Rok Szczurołaka w Gwincie!

Maciek Podziomski 3 marca 2020

Nowy miesiąc dla sympatyków Gwinta oznacza jedno – nowy sezon a co za tym idzie kolejne zmiany. Tym razem oprócz zmian umiejętności w poszczególnych jednostkach, zmieniono kilka spraw organizacyjnych.

Po dwunastu sezonach nadszedł czas, aby historia zatoczyła koło. Ponownie zaczynamy od sezonu niedźwiedzia … i tu pojawia się już pierwsza zmiana. Otrzymaliśmy tylko jedno drzewko nagród do zdobycia – nie tak jak w poprzednich miesiącach, gdy dostawaliśmy dwa. Gdy odblokujemy wszystkie nagrody w drzewku, otrzymamy nowy rewers oraz avatar Iwo z Belhaven – bohatera dodatku „Wojny Krwi”. Rewers z Roku Dzika nie będzie dostępny a ramki sezonowe nie będą więcej odświezane.

Skoro wspomnieliśmy o Roku Dzika to warto nadmienić o kolejnym roku – Rok Szczurołaka. Podobnie jak w zeszłym roku – mamy do odblokowania dwa avatary, tytuł, ramkę oraz rewers. Szkoda, źe nie zostali uwzględnieni członkowie Szczurów – przyjaciół Ciri z sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Nowy tryb sezonowy to już standard. Tym razem jego zasady wyglądają następująco. Po wymianie kart, wygnaj talie obu graczy. Gdy jakaś karta pojawi się w dowolnej talii – wygnaj ją.

Oprócz tego dostaliśmy serię zmian, które nie koniecznie wpłyną na rozgrywkę. No, może poza pyłem meteorytowym, ale o tym za chwilę:

– Gdy zniszczymy kartę ze statusem Fatum, otrzymamy specjalną animację.
–  Wygląd wyniku meczu wyświetlanego po meczu został zaktualizowany
–  Nowa skórka dla Gernichory – dowódcy talii potworów.
– Naprawiono bug z kilkoma kontraktami, które nie zawsze się zaliczały
– Daily bonus będzie do odebrania natychmiast
– Wprowadzono zmiany  pyle meteorytowym w drzewkach dowódców czy tez drzewkach sezonowych, którego będzie zdecydowanie mniej do odblokowania za popularne „piórka”. Oddział odpowiedzialny za Gwinta tak komentuje tą zmianę:

 Chcieliśmy, żeby pył meteorytowy był dla graczy szczególną walutą, używaną do szczególnych celów. Wcześniejsze rozmieszczenie elementów z pyłem mogło powodować, że tworzenie lub zdobywanie kart premium nie wydawało się niczym nadzwyczajnym – chcemy, żebyście zdobywając karty premium poczuli się tak zdumieni jak my, gdy pierwszy raz zobaczyliśmy je w akcji. Zmiana ta pozwoli nam też częściej wypuszczać ozdoby dostępne za pył meteorytowy.