Post thumbnail

Wczoraj dowiedzieliśmy się oficjalnie, które formacje pojawią się w rozgrywkach LEC 2019, dlatego też zaraz po tej informacji doszło do wylewu kolejnych to wiadomości ze strony formacji, jak i zawodników, którzy zainaugurowali sezon transferowy na profesjonalnej scenie League of Legends.

Zgodnie z tym każdy polski kibic dużą uwagę przywiązuje do kwestii polskich zawodników, których w tym roku było rekordowo dużo, bo aż pięciu. Niestety na ten moment nie znamy przyszłości trzech z nich, mowa tutaj o Jakubie „Jactrollu” Skurzyńskim, Mateuszowi „Kikisowi” Szkudlarkowi, a także o Marcinie „Jankosie” Jankowskim.

O ile w przypadku pierwszej dwójki nie wiemy praktycznie nic, tak w kwestii Jankosa sytuacja wydaje się nieco łatwiejsza. Prawdopodobnie Jankos pozostanie w G2 Esports na kolejny sezon, organizacja jest niezwykle zadowolona ze swojego dotychczasowego składu, który w końcu odniósł nie mały sukces, docierając do półfinałów Worlds 2018. Więc wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku nie powinniśmy spodziewać się zbyt wielu niespodzianek.

Niestety jest kwestia, w której wiemy wszystko, a mowa tutaj o dwóch kolejnych zawodnikach, czyli Oskarze „Vanderze” Bogdanie oraz Marcinie „Selfie” Wolskim. Zarówno reprezentant FC Schalke 04, jak i zawodnik H2K-Gaming na ten moment ogłosili, że zostali wolnymi agentami. W praktyce oznacza to, że nie mają ważnego kontraktu z żadnym zespołem, przynajmniej na ten moment.

O ile w przypadku Selfiego sytuacja ta nie powinna nikogo dziwić, bo w końcu H2K-Gaming trwale wypadło z rozgrywek, tak w przypadku Vandera można być lekko zdziwionym. Polak, od kiedy zaczął przygodę w Schalke 04 prezentował się z dobrej strony, eksperci zauważali, że Polak jest bez wątpienia jednym z najlepszych supportów w Europie. Dlatego też sytuacja ta raczej nie wynika z decyzji zespołu, a raczej personalnej decyzji Vandera.

Niestety na ten moment nie wiemy nic więcej, obaj zawodnicy poinformowali, że są otwarci na propozycję ze strony drużyn LEC, więc teraz pozostaje czekać na ich kolejne informacje. Miejmy nadzieję, że obaj zawodnicy znajdą dla siebie miejsce w przyszłorocznych rozgrywkach.

fot. Riot Games/LoL Esports