Post thumbnail

Sprout Esports zwycięża DreamHack Leipzig WinterNational w Lipsku!

admin 16 lutego 2019

W Lipsku odbył się turniej – DreamHack Leipzig WinterNational w Counter-Strike: Global Offensive. Tym razem zawody odbyły się w krajowym formacie, w wyniku czego udział wzięły wyłącznie drużyny pochodzące z Niemiec. Pula turnieju wynosiła 10.000€ i ostateczne rozgrywki odbyły się dzisiaj, pomiędzy czteroma drużynami – Unicorns of Love; expert eSport; ALTERNATE aTTaX oraz Sprout Esports. Ci ostatni zostali triumfatorami całego turnieju i zgarnęli 5000€.

Oczywiście ekipa Timiego “Spiidi” Richtera była głównym faworytem tego turnieju, ponieważ byli składem z największym doświadczeniem i najlepiej prezentującym się składem. W pierwszym spotkaniu, toczyli oni wyrównany bój, z o wiele niżej notowanym Unicorns of Love. Po emocjonującym meczu na Dust2, to jednak główni faworyci zostali zwycięzcami, wygrywając spotkanie wynikiem 16:14.

W finale, który został rozegrany w systemie BO3, lecz zagranie 3 map nie było potrzebne Sprout Esports zmierzyło się z expert eSport, które wcześniej potrzebowało dogrywki, by zatriumfować z ALTERNATE aTTaX, w którym swoją drogą gra zawodnik polskiego pochodzenia – Mateusz “mantuu” Wilczewski. Spotkanie pomiędzy obiema drużynami było raczej spokojne i bezprecedensowo można było stwierdzić, iż Sprout jest o wiele lepszą ekipą, a ich rywale nie mają z nimi większych szans. Wybrany przez nich Dust2 zakończył się wynikiem 16:8, natomiast wybrany przez rywali Cache wynikiem 16:11.

Ostateczna tabela klasyfikacyjna turnieju i podział nagród pieniężnych DreamHack Leipzig WinterNational:

  • 1. Sprout Esports – 5.000€
  • 2. expert eSport – 2.500€
  • 3. ALTERNATE aTTaX – 1.500€
  • 4. Unicorns of Love – 1.000€

fot. liquipedia.net