Post thumbnail

Już dzisiaj o godzinie 15 rusza turniej w Legends of Runeterra. Najnowsza karciana gra Riotu spodobała się ludziom, a duża część karcianej społeczności widzi w niej następcę Hearthstone.  Od 23 stycznia możliwe jest granie w betę tej gry i już dzisiaj będziemy mogli zobaczyć, jak wygląda na polu turniejowym.

W zawodach będą brali udział streamerzy i profesjonalni gracze innych tytułów esportowych. O wygraną w turnieju powalczą: Damian „Nervarien” Ziaja, Łukasz „Tuttek” Lipka, Amadeusz „Amyks” Rej, Marcin „Gnimsh” Filipowicz, Krzysztof „ArQuel” Sauć, Bartosz „Szychu” Kosmacz, Mateusz „Alanzq” Jasiński oraz Kacper „A83650” Kwieciński. Pula nagród to 3800 zł, a 2000 zł powędruje do zwycięzcy całego wydarzenia.

Legends
 of Runeterra Invitational
 zostanie rozegrany w systemie podwójnej drabinki. Pierwsze mecze będą spotkaniami BO1, jednak w półfinale zmieni się to na rozgrywkę BO3.

Za komentarz będą odpowiadać: Fryderyk „Veggie” Kozioł, Mikołaj „Rekd” Bryła, Kamil „Recker” Penier oraz Wojciech „Bezi” Wróbel. Każdy z uczestników będzie prowadził streama, ale będzie również oficjalna transmisja na kanale Twitch Esportmanii.

Fot. Riot Games