Post thumbnail

Zakończył się turniej GWENT Challenger #3 – mamy wspaniałe wieści! Polski zawodnik Damian „TailBot” Kaźmierczak zwycięża w wielkim finale, pokonując Brytyjczyka FreddyBabes'a. Tym samym TaliBot zgarnia główną nagrodę, czyli 61 tysięcy dolarów.

Polak rozpoczynał zmagania w trzeciej serii turnieju od spotkania z Australijczykiem I_aPOROgise, którego bez większych problemów pokonał 3:0. Z kolei półfinałowe spotkanie było już znacznie trudniejsze dla TaliBot'a, którego podejmował Chińczyk – Hanachan.

Reprezentant państwa środka od dłuższego czasu prezentuje świetną formę, co udowadniał w poprzednich edycjach tego turnieju. Dlatego też nic dziwnego, że wielokrotnie TaliBot miał spore problemy z pokonaniem swojego rywala, który zaskakiwał swoimi taliami. Na szczęście ostatecznie to właśnie Polak mógł cieszyć się ze zwycięstwa 3:2.

Świetna dyspozycja TaliBot'a w ćwierćfinale i półfinale zaprowadziły go do wielkiego finału, gdzie spotkał się ze wcześniej wspomnianym FreddyBabes'em. Finałowe starcie było znacznie korzystniejsze dla TaliBot'a, który nie miał większych problemów z pokonaniem swojego oponenta, wyjątkiem była tylko jedna partia, w której Polak musiał uznać wyższość rywala. Poza tym jednym wyjątkiem to właśnie Talibot odniósł kolejne wspaniałe zwycięstwo 3:1 i tym samym sięgnął po tytuł mistrzowski.

Co ciekawe na trzecim miejscu uplasował się inny Polski zawodnik — Andrzej „Adzikov” Bal. 26-latek zwyciężył w ćwierćfinałach z Niemieckim zawodnikiem Kolemoenem, pokonując go 3:0. Niestety w półfinałach Polak spotkał się z późniejszym finalistą, wcześniej wspomnianym FeddyBobes'em i po zaciętej walce ostatecznie Adzikov musiał uznać wyższość swojego rywala, przegrywając 2:3.

Końcowa klasyfikacja GWENT Challenger #3:

  1. TaliBot – 61 tysięcy dolarów – 50 punktów
  2. FreddyBabes – 16 tysięcy dolarów – 40 punktów
  3. Adzikov – 11 tysięcy dolarów – 30 punktów
  4. Huyahanachan – 11 tysięcy dolarów – 30 punktów
  5. Cmel – 1 tysiąc dolarów – 15 punktów
  6. Superjj – 0 dolarów – 15 punktów
  7. kolemoen – 0 dolarów – 15 punktów
  8. I_aPOROgise – 0 dolarów – 15 punktów