Post thumbnail

Wiemy już kto będzie rywalem Fnatic w czasie półfinałów wiosennej edycji EU LCS. Team Vitality, w którym występuje Polak — Jakub „Jactroll” Skurzyński zwyciężyło swoje ćwierćfinałowe spotkanie przeciwko H2K-Gaming, drużynie innego Polaka — Marcina „Selfie” Wolskiego.

Team Vitality 3:2 H2K-Gaming

Pierwsza gra była bardzo rozczarowująca i nudna, nie doświadczyliśmy tam żadnych nieprawdopodobnych sytuacji. Początek spotkania był dominacją Team Vitality, które ponownie pokazało lepsze makro i znacznie dynamiczniejszą i pewną rozgrywkę. H2K było po prostu bezradne i mimo wielu prób poprawy swojej sytuacji wciaż nie mogło zatrzymać rozpędzonego Vitality.

Druga gra wyglądała podobnie, choć tutaj doświadczyliśmy już bardzo interesującego zwrotu akcji. Pierwsze minuty należały do Vitality, Jactroll i spółka ponownie pokazywali się z rewelacyjnej strony. Niestety to napełniło ich zbyt dużą pewnością siebie i w czasie próby podjęcia Barona popełnili błąd nie zauważając warda swojego wroga. W rezultacie to H2K wkroczyło do akcji, zgarniając tym samym Barona, który zapewnił im zwycięstwo zaledwie kilka minut później.

Trzecia mapa ponownie zaskoczyła wyborami postaci. Vitality zdecydowało się na Leone, które była na tyle skuteczna, że Vitality bez większych problemów zwyciężyło tę mapę. Jednak H2K nie powiedziało ostatniego słowa i w czwartej grze również zaskoczyli wybierając Caitlyn oraz Kassadina, który trafił w ręce Selfiego. Był to dokonał wybór, który całkowicie zaskoczył Vitality. Selfie był na tyle skuteczny, że w zasadzie dzięki niemu H2K zapewniło sobie zwycięstwo na czwartej mapie.

Decydująca mapa była tym, na co czekaliśmy od samego początku — bardzo dynamiczną, wyrównaną batalią. Vitality lepiej rozpoczęło spotkanie, jednak Selfie i spółka nie zamierzali odpuszczać i szybko odpowiedzieli, wyrównując stan złota. Kłopoty zaczęły się w 22. Minucie, kiedy to Vitality po zabiciu junglera H2K – shooka, przystąpiło do ataku na Barona. Ryzyko się opłaciło i Vitality po raz pierwszy od początku uzyskało większą przewagę na swoim rywalem.

Półfinały wiosennej rundy EU LCS rozpoczną się juz 30 marca od spotkania pomiędzy G2 Esports oraz Splyce. Następnie 31 marca Fnatic podejmie Vitality. Wszystkie mecze obejrzycie na oficjalnym kanale Riot Games.