Post thumbnail

Ostatni raz Jactrolla oglądaliśmy 21 marca tego roku gdzie przegrał aż 10 razy z rzędu w wiosennym splicie LEC. Los się jednak do niego  uśmiechnął, dzięki czemu będziemy mogli go obejrzeć już w ten piątek o godzinie 21 przeciwko MSF i w sobotę przeciwko ekipie Jankosa!

Origen nabył weterana LEC, Jakuba „Jactroll” Skurzyńskiego, od Teamu Vitality jako szóstego członka. Jactroll reprezentował Team Vitality od 2017 roku i rywalizował z drużyną na Mistrzostwach Świata 2018. Były  wspierający Teamu Vitality zastąpi Mitchella „Destiny” Shawa w piątym tygodniu letniego splitu LEC 2020. Zagra w swoich pierwszych meczach dla organizacji przeciwko Misfits Gaming i G2 Esports.

 „W Origen mamy jasny cel na rok 2020- dotrzeć do Mistrzostw. Po rozczarowującym starcie 4-5 w bardzo konkurencyjnym splicie LEC. Pracownicy zespołu i kierownictwo spędzają przerwę na analizie wyników, praktyki i rozwoju. Ponieważ utknęliśmy w naszych postępach, spędzamy dodatkowy czas w przerwie na testowaniu kilku opcji. Na tej podstawie wprowadziliśmy pewne zmiany i postanowiliśmy dodać Jactrolla do zespołu. Chcieliśmy, aby gracz o różnych zdolnościach uzupełnił nasze obecne startery, aby poprawić nasz skład w drugiej połowie LEC”.

Według Origen, Destiny będzie konkurować o pozycję wsparcia na „równych warunkach” z Jactrollem i będzie szóstym członkiem zespołu. Decyzja o przejęciu Jactroll w połowie sezonu regularnego jest zgodna z celem zespołu, jakim jest dotarcie do Mistrzostw. Origen zajmuje piąte miejsce w rankingu z rekordem 4-5. Jactroll to zawodnik, za którym podążają trenerzy Origen od lat, ktoś z doświadczeniem LEC i „jasno określonymi mocnymi i słabymi stronami”, mówi dyrektor generalny Martin „Deficio” Lynge. Deficio powiedział, że jest graczem, z którym wszyscy znali się i czuli się „swobodnie”, i wnosi nowy styl komunikacji do zespołu. Zdaniem Deficio ma także wielką synergię z ADC Elias „Upset” Lipp i szybko „zintegrował się w składzie”.

Jactroll był początkowym graczem wsparcia Vitality podczas wiosennego splitu LEC 2020. Ale po zakończeniu sezonu regularnego na ostatnim miejscu zastąpił go Pierre „Steeelback” Medjaldi. W nowym zespole Jactroll ponownie spotka się ze swoim byłym trenerem z Giants Gaming, André „Guilhoto” Guilhoto. To właśnie pod wodzą Portugalczyka Polak wznosił trofeum regionalnej ligi hiszpańskiej i świętował awans do EU LCS.

Aktualny skład Origen: 

  • Barney „Alphari” Morris
  • Andrei „Xerxe” Dragomir
  • Erlend „Nukeduck” Våtevik Holm
  • Elias „Upset” Lipp
  • Jakub „Jactroll” Skurzyński
  • André „Guilhoto” Guilhoto (trener)