Post thumbnail

Czołowy polski klub piłkarski – WKS Śląsk Wrocław wchodzi do sportów elektronicznych! Sekcje będzie posiadać w FIFA, Fortnite i CS:GO!

Zawodnicy Trójkolorowych będą rywalizować w takich tytułach jak FIFA, Counter-Strike: Global Offensive i Fortnite. Partnerem dywizji jest Games Arena.

Zarząd klubu twierdzą:

Głównym celem Śląsk Wrocław Esports jest stworzenie składu z młodych i ambitnych ludzi, dla których podstawowymi wartościami są dyscyplina i chęć rozwoju. Doświadczenie w połączeniu z talentem ma w przyszłości dać efekt z postaci sukcesów na krajowych i zagranicznych turniejach.

CS:GO

Główną postacią tej dywizji będzie Łukasz „Lucas4w” Ilnicki, który będzie pełnił funkcję kapitana zespołu. Pochodzący z Wrocławia zawodnik ma ogromne doświadczenie, które zaczynał zbierać już w 2006 roku, biorąc udział w wielu lokalnych turniejach. Wieloletni staż pomoże nie tylko jemu, ale także młodszym kolegom z drużyny.

Łukasz twierdzi:

Projekt, który tworzymy, to coś o czym marzy większość zawodników. Zawsze zależało mi na tym, aby udowodnić wszystkim, że to ciężka pracą i zaangażowaniem osiąga się sukcesy, nie znanym nazwiskiem czy znajomościami. W Śląsku Wrocław Esports stawiamy na ludzi, a naszymi wartościami są pracowitość, dyscyplina i nienaganna etyka. Wraz z drużyną mamy nadzieję, że odciśniemy pozytywne piętno na polskim, a także zagranicznym esporcie.

FIFA

Zawodnikiem reprezentującym Trójkolorowym w rozgrywkach FIFY będzie Damian”Natsu” Gajewski. To 21-latek, który utrzymuje się w ścisłej czołówce na polskiej scenie od ponad trzech lat. Do jego największych osiągnięć należą m.in. trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do kadry PZPN oraz uplasowanie się na 4-8 miejscach w mistrzostwach Polski FIFA 17, gdzie odpadł dopiero w pojedynku z późniejszym mistrzem Polski – Miłoszem93. Natsu celuje w sukcesy nie tylko na polskiej, ale także na światowej scenie.

Natsu twierdzi:

  • Chciałbym w przyszłości zdobyć tytuł mistrza Polski w grze FIFA w barwach Śląska Wrocław. Wiążę z tym projektem bardzo duże nadzieje. Z każdym rokiem chciałbym osiągać coraz lepsze wyniki i zdobywać doświadczenie oraz wyznaczać sobie nowe, coraz bardziej ambitne cele, jak choćby awans na turniej FUT Champions Cup, gdzie dostają się tylko najlepsi.

Fortnite

W grze Fortnite jako zawodnik WKS-u wystąpi najmłodszy członek składu – 15-letni Bruno „Sn1vyy” Zachacz. Pochodzi z Wrocławia i mimo młodego wieku już jest czołowym graczem w Polsce, zajmując wysokie miejsca w wielu turniejach. Na swoim koncie ma już m.in. pierwszy zawodowy kontrakt z Together Esports, jednak jest gotowy na nowe wyzwania.

Sn1vyy twierdzi:

Jestem bardzo wdzięczny, że mogę brać udział w projekcie drużyny esportowej Śląsk Wrocław. Cieszę się, że tak rozpoznawalna marka, jaką jest Śląsk, widzi potencjał w esporcie oraz, że inwestycją nie tylko w FIFĘ, ale również w inne dywizję. Wierzę, że członkostwo w sekcji Fortnite jest dla mnie dużym wyróżnieniem oraz szansą na rozwój.

 

Pierwszym sprawdzianem Śląska Wrocław w esporcie będzie mecz w FIFIE, który odbędzie się o 18, a Trójkolorowi zmierzą się z Wisłą All In! Games Kraków.

 

Źródło informacji i opracowanie: Grzegorz Krawczyk, slaskwroclaw.pl

Fot. facebook.com/slaskwroclawpl