Post thumbnail

Wczoraj jedna z czołowych polskich organizacji – Illuminar Gaming niespodziewanie poinformowała o zakończeniu współpracy z aż trojgiem zawodników dywizji Hearthstone – Łukaszem „Luckenem” Szczypiórem, Dawidem „dawido” Florczykiem oraz Kacprem „A83650” Kwiecińskim.

O ile w przypadku dwóch pierwszych zawodników nie wiemy, jaki będzie ich dalszy los, tak wiemy już, gdzie zadomowi się na najbliższy czas dwukrotny mistrz polski w Hearthstone – A83650. Polak zdecydował się z rozpoczęcie współpracy z mało znaną w Polsce formacją Team Genji.

Team Genji to tak naprawdę przebrandowane na początku 2018 roku Team Gamer Sensei, czyli organizacja skupiająca się niemalże wyłącznie na profesjonalnej scenie Hearthstone. Zespół ten na swoim koncie ma wiele sukcesów, jednak największym z nich jest fakt, że TG znalazło się na pierwszym miejscu względem ilości wywalczonych punktów HCT w 2017 roku.

Kacper „A83650” Kwieciński reprezentował barwy IHG od marca ubiegłego roku. Zawodnik ten na swoim koncie ma wiele sukcesów m.in. tytuł wicemistrza świata za rok 2018, a także dwa wcześniej wspomniane mistrzostwa polski.

fot. Blizzard