Post thumbnail

Zaskakujące zmiany w Envy?! Pozycja MICHA zagrożona!

Maciek Podziomski 21 lipca 2020

Kiedy Envy na początku lutego prezentowało swój nowy skład w CS:GO, Polskie oczy były zwrócone na Michała „MICHU” Müllera. Polak opuścił rodzimą scenę i wyleciał, aby zawojować Amerykę. Oprócz niego w składzie byli: Calyx, ryann, Nifty, oraz moose.

Formacja zawiodła w kwalifikacjach na Majora w Rio. Wina spadła głównie na dwóch Amerykańskich graczy – moose i ryann stanęli w ogniu krytyki. To oni najczęściej znajdowali się na dole tabeli i, zdaniem widzów, blokowali rozwój pozostałej trójki. Możemy mówić wiele o tej piątce, ale musimy przyznać jedno – MICHU i Calyx wyróżniali się najbardziej z całego składu. To Turek i Polak notowali najlepsze liczby podczas większości meczów Envy.

A tymczasem „DeKay” poinformował nas o zmianach w tej formacji. Z organizacji ma odejść dwóch graczy – jednym jest na pewno „ryann” a drugim „MICHU” lub „Calyx”. Wydaje się to być dziwnym ruchem – o ile zmiana pierwszego zawodnika jest słuszna tak odejście jednego z Europejczyków może być strzałem w kolano. To właśnie na nich opierała się gra i to właśnie oni nie raz udowadniali, że wokół tej dwójki powinno się budować drużynę.

Rozsądniejszym ruchem byłoby odsunięcie od składu Michała oraz Buğra. Zapytacie dlaczego? Poprzez sytuację z koronowirusem obaj zawodnicy przebywają w Europie, przez co ciężko jest zagrać jakieś PCW przez problemy z pingiem. W przypadku odejściu tych dwóch zawodników, włodarze Envy mogliby pomyśleć o stworzeniu składu z zawodników z Ameryki, aby mogli pracować ze sobą na co dzień.

Na ten moment nikt nie potwierdził tych ruchów transferowych. Nie widać też żadnych alternatyw kto mógłby zapełnić lukę po dwóch zawodnikach.

 

Fot. Michał „MICHU” Müller