Post thumbnail

Zespół Piotra „izaka” Skowyrskiego w wielkim finale ASUS ROG Challenge!

admin 7 stycznia 2019

Na ten moment czekali wszyscy polscy fani CS:GO i sympatycy Piotra „izaka” Skowyrskiego – prowadzony przez niego zespół Team IzakOOO w czasie rozgrywek ASUS ROG JTR 2019 zdeklasował rywali i zapewnił sobie awans do wielkiego finału imprezy.

Droga Teamu IzakOOO do wielkiego finału nie była wcale taka prosta, bo pomimo tego, że polski zespół zwyciężył w swoim pierwszym starciu, pokonując ekipę pronaxa, to potem poniósł dotkliwą porażkę w walce z francuskim zespołem prowadzonym przez HOUNGOUNGAGNE'A.

Po porażce z Francuzami pojawił się jeszcze jeden problem – ze względu na problemy technicznie kolejne starcie, którego stawką był awans do półfinałów, musiało zostać przełożone. Tym samym dopiero wczoraj drużyna Izaka mogła stoczyć zaległ pojedynek z Teamem Fl0m'a. Starcie to odbywało się w systemie Bo3 na mapach Train oraz Inferno.

Na pierwszej mapie zespół izaka nie zawiódł oczekiwań – ekipa znad Wisły kompletnie zdominowała swojego rywala, wygrywając bardzo łatwo 16:3. Znacznie gorzej było na drugiej mapie – Inferno. Tutaj pierwsza połowa również zachwycała, bo zespół Izaka po raz kolejny dyktował warunki tego spotkania, kończąc pierwszą połowę wynikiem 12:3.

Niestety coś poszło nie tak w drugiej połowie – tym razem to amerykańska ekipa zaczęła coraz bardziej górować nad polskimi zawodnikami. Błyskawiczny powrót do gry przez ekipę fl0m'a był niezwykle imponujący. Jednak Team IzakOOO nie poddał się i w kluczowych momentach był w stanie wyszarpać cztery rundy, które ostatecznie pozwoliły polskiej formacji zwyciężyć 16:14.

W taki oto sposób dotarliśmy do pojedynku półfinałowego, gdzie rywalem biało-czerwonych była ukraińska formacja, prowadzona przez ceh9. Walka odbyła się na mapach Nuke oraz Overpass. Pierwsza mapa w zasadzie była tylko formalnością, bo od początku od końca zespół Izaka był bezkonkurencyjny, ostatecznie wygrywając 16:4. Podobnie sytuacja wyglądała na mapie Overpass, gdzie Polacy także byli nieustępliwi i praktycznie bezbłędni. To pozwoliło im wygrać w pie Tym razem jednak ekipa Izaka wygrała 16:5.

W związku z tym sukcesem już dziś o 20:00 zespół Izaka zawalczy po raz trzeci w wielkim finale ASUS ROG Challenge.