Post thumbnail

MIBR ogłosiło, że trener Wilton „zews” Prado odchodzi ze składu!

Odejście Wiltona oznacza koniec piętnastomiesięcznego stażu 32-latka w MIBR, który dołączył do brazylijskiej formacji w grudniu 2018 roku w ramach umowy przeniesienia z Liquid, która obejmowała również wymianę Jake’a „Stewie2K” Yipa i Epitacio „TACO” de Melo.

Brak wyników ze strony ekipy FalleNa zostały spotęgowane ciągłymi zmianami w ich składzie, ponieważ MIBR poszukiwało zamienników dla Marcelo „coldzera” Davida i Joao „felps” Vasconcellosa. Ostatecznie w Made in Brazil znaleźli się Ignacio „meyern” Meyer i Vito „kNgV” Giuseppe. Mimo to, ich wyniki nie poprawiły się, ponieważ zajęli ostatnie miejsce na cs_summit 5 i zaliczyli słabe występy na DreamHack Open Anaheim i BLAST Premier Spring Series.

W oświadczeniu napisanym w języku portugalskim na Twitterze, zews wyjaśnił, że zespół uważa, że „nie jest nawet bliski osiągnięcia sukcesu” i wziął na siebie część winy, mówiąc, że nie wykonał telefonów, które uważał za konieczne do rehabilitacji drużyny i do podjęcia pewnych decyzji, które nie zostały podjęte.

Chciałbym powiedzieć, że uważam, iż problemy MIBR są bliżej rozwiązania, ale niestety nie wiem, czy w to wierzę. Problemy, które tutaj znalazłem, są cięższe, bardziej złożone i głębiej zakorzenione niż się wydaje, a moim zdaniem rozwiązania są bardziej złożone – wymagają większej zmiany w składzie. Nie chcę stwarzać problemów, biorę na siebie winę, ale jednocześnie muszę analizować sytuację, aby móc rozwijać się jako profesjonalista. Co do mojej przyszłości, nic nie jest ustalone. Moim marzeniem jest dalsza rywalizacja i poświęcenie się temu, co kocham. W związku z pandemią koronawirusa zostanę w USA analizując swoje możliwości. Jeśli uważasz, że twoja organizacja i ja mamy coś wartościowego do dodania, skontaktuj się ze mną: wiltonzews@outlook.com”.

Gabriel „FalleN” Toledo ujawnił podczas transmisji na Twitchu, że menadżer zespołu Ricardo „dead” Sinigaglia zajmie miejsce Wiltona i będzie pełnił funkcję trenera MIBR. Dodał również, że formacja obecnie nie szuka nowego szkoleniowca.

Skład MIBR wygląda następująco:

  • 🇧🇷 Gabriel „FalleN” Toledo
  • 🇧🇷 Fernando „fer” Alvarenga
  • 🇧🇷 Epitacio „TACO” de Melo
  • 🇧🇷 Vito „kNgV” Giuseppe
  • 🇦🇷 Ignacio „meyern” Meyer
  • 🇧🇷 Ricardo „dead” Sinigaglia (menadżer/tymczasowy trener)

 

Fot. MIBR