Fortnite Celebrity Pro-Am: Ninja z pierwszym miejscem, Izak i Friz daleko w tyle stawki!

Fortnite streamer ninja racial slur backlash.jpg.optimal

Minionej nocy zakończył się od dawna zapowiadany charytatywny turniej w Fortnite, w którym udział wzięło 100 najpopularniejszych streamerów, youtuberów i gwiazd. Łącznie udział w zabawie wzięło 50 zespołów, na których przypadło po dwóch zawodników.

Fortnite Celebrity Pro-Am został zorganizowany przy okazji targów E3, impreza odbyła się na stadionie Banc of California w Los Angeles, a jej pula nagród wyniosła astronomiczne 3 miliony dolarów. Warto zaznaczyć, że całość tej kwoty zostanie przekazana na wybrane przez drużyny cele charytatywne.

Przypomnijmy, że w turnieju brało udział dwóch polaków — Piotr „Izak” Skowyrski oraz Karol „Friz” Wiśniewski. Izak występował w drużynie z DJ'em Drezo, natomiast youtuber Friz grał wspólnie z aktorem Geoffrey Arendem. Niestety żaden z polskich zawodników nie awansował do pierwszej dziesiątki.

ZOBACZ TEŻ: Fortnite oficjalnie zapowiada sezon gier rankingowych

Natomiast jeżeli chodzi o wcześniej wspomnianą pierwsza dziesiątku to tu bez większych zaskoczeń — pierwsze miejsce zajmuje drużyna, w której występował Ninja oraz Marshmello. Tym samym zespół ten zgarnia milion dolarów, który przekażą na cele charytatywne.

Na drugim stopniu podium znalazł się CouRage oraz Kenneth Farled, którzy wygrali 500 tysięcy dolarów. Natomiast na najniższym stopniu podium znalazła się KittyPlays oraz Chandler Riggs, którzy zgarnęli 250 tysięcy dolarów.

W ramach nagrody pocieszenia, 40 zespołów, które nie awansował do top 10 otrzymają po 20 tysięcy dolarów, które również będą mogli przesłać wybranej przez siebie organizacji charytatywnej.

 

0 komentarzy

Mecze

 • Sc
  2018 Global StarCraft II League S3
  12:30
  TBD
  vs
  TBD
  Cs
  Israel eSports Championship 2018
  Trwa
  Aequus Club
  vs
  NOM
  Cs
  GG.BET Summer CIS
  Trwa
  Unique
  vs
  GoodJob
  Cs
  Thunderpick Invitational #3
  Trwa
  warmup
  vs
  Syman
  Cs
  Stream.me CIS Challenger League #2
  Trwa
  DreamEaters
  vs
  Quantum Bellator Fire

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki